Itt vagyunk: Főoldal A gyülekezetről Gyülekezettörténet

Article A település létrejötte és rövid története
A mai Celldömölk, a város, az idők folyamán három kisebb település összenövéséből keletkezett.
Article Az evangélikus gyülekezet története - A kezdetek
Musay Gergely a Dunántúli Egyházkerület püspöke az 1661. évi egyházlátogatás során örömmel állapíthatta meg, hogy Kemenesalja minden községében – hét kivételével – volt vagy van prédikátor. A hét kivétel egyike Nemesdömölk.
Article Az evangélikus gyülekezet története - Új szakasz
Király Máté lelkész szolgálatával új élet kezdődhetett.
Article Az evangélikus gyülekezet története - Próbás évek
Károly rendelete jelezte a vihar közeledtét 1731-ben.
Article Az evangélikus gyülekezet története - A vészben is templomépítő gyülekezet
Már 1736-ban kérték a vármegyét, jelöljenek ki megfelelő helyet a templomnak.
Article Az evangélikus gyülekezet története - A türelem ideje
II. József türelmi rendeletével 1781-től megint új szakasz következett egyházunk és a nemesdömölki gyülekezet életében is.
Article Az evangélikus gyülekezet története - Új építkező korszak
A régi templomnak nemcsak építésével, belső változtatásaival, hanem annak fenntartásával is egyre több gond akadt.
Article Az evangélikus gyülekezet története - A „celldömölki” gyülekezet a világháború viharában
Ebben az időben változott a nemesdömölki helynév, és a város neve Celldömölk lett Kiscell és Nemesdömölk egyesülésével.
Article Az evangélikus gyülekezet története - A legújabb szakasz
1953-ban Józsa Márton lelkész került ide, aki azelőtt többek között a fóti Mandák villában kűködő kántorképzőt is vezette, és a fóti gyülekezetben is szolgált Magyarországra kerülése után.
2018. november »
november